Gilmorky

26. března 2007 v 21:12 | Luky |  Gilmorova děvčata
Kdo by je neznal.Chytrou Rori a její trochu trhlou matku Lorelai.Je to asi jeden z nejoblíbenějších seriálů současnosti a mě se taky hrozně moooooccc líbí.
Kelly Bishop
Datum narození:28. února 1944
Místo narození:Colorado Springs, Colorado
Rodné jméno:Carole Bishop

Životopis:

Od doby, co přestala účinkovat ve slavném broadwayském muzikálu 'A Chorus Line', ztvárnila tato ostřílená herečka postavy v řadě filmů, televizních seriálů a divadelních hrách.
Kelly Bishop se narodila v Coloradu Springs a vyrůstala v Denveru, kde část dětství strávila cvičením, aby se z ní stala baletka. V osmnácti zamířila do New Yorku, kde také získala svoji první práci - v baletní společnosti u Radio City Music Hall. Poté si do roku 1967, kdy byla obsazena do své první role na Broadwayi, 'Golden Rainbow', musela vydělávat prací v nočním klubu.
První velký zlom nastal, když vzala roli sexy dívky, odmítavé Sheily v 'A Chorus Line'. Za ni získala řadu ocenění ('Tony Award' a 'Drama Desk Awards'). Opustila divadelní soubor a přestěhovala se do Los Angeles, aby usilovala o kariéru před kamerou.
Nedlouho poté byla vybrána do dramatu Paula Mazurskyho 'An Unmarried Woman'. Pokračovala rolemi matek: matkou Jennifer Greyové v 'Dirty Dancing', matkou Howarda Sterna v komedii 'Private Parts' a matkou Tobeyho Maquira ve 'Wonder Boys'. Její další významné role byly ve filmech 'Blue Moon', 'Café Society', 'Miami Rhapsody', 'Queens Logic', 'Me and Him' a 'A Guy's Guide to Marrying Money'.
V televizi si zahrála v seriálech Mikea Nicholse a ztvárnila též roli matky Lisy Ann Waltersové v 'My Wildest Dreams'. Hostovala v 'Law & Order', 'Law & Order: Special Victims Unit' a v 'Murphy Brown' a měla opakované role v 'All My Children', 'One Life to Live', 'Another World' a v 'As the World Turns'.
Její více než dobrou pověst na divadelních prknech upevnila i hlavní role v broadwayské produkci 'Six Degrees of Separation', stejně jako role v broadwayském provedení 'Neil Simon's Proposals' a v oceněných hrách 'The Last Night of Ballyhoo', 'Bus Stop' a 'Precious Sons'. Též si zahrála v řadě místních divadel mimo Broadway.
Tak tohle je Kelly Bishop.
Zítra přibidou další herci,informace a obrázky.
Zdroj:www.slavkuv.net/gilmorova_devcata
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Káťa Káťa | E-mail | 8. prosince 2008 v 20:11 | Reagovat

Ahoj, nechceš už být závislá/ý na rodičích a vydělat si ňákou tu korunku?Nyní máš možnost si vydělat až 2000Kč týdně, i více. Záleží jen na tvé šikovnosti. Pokud máš zájem, písni na: BenesovaK@seznam.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama