Těžkej Pokondr-něco o nich

2. dubna 2007 v 18:50 | Luky |  Těžkej Pokondr
Datum založení:1995
Členové:Miloš Pokorný,Roman Ondráček
28.4.1964
Devět let před tím,než vyhrál kodeš Wimbledon,se narodil chudým rodičům ve Strašnicích syn Miloš.Všicni z toho měli radost - už ho nečekali!
26.7.1966
Ve stejném roce,kdy vychází revoluční album skupiny Beatles Revolver a dva roky před okupací ČSSR vojsky Varšavské smlouvy, se rodí ve skromném obydlí na Petřinách také chudým rodičům syn Roman.
1969
Milošovi rodiče se zadlužují a odkupují část rodinné vilky ve Strašnicích.Pětiletý Miloš přebírá vedení strašnické party pod přezdívkou "Král Strašic".
1971
Roman si doslova a do písmene vybije místo v petřinském pouličním gangu.Při jedné z potiček přichází o kus předního zubu i svých chlapeckých ideálů.Říkají mu "Petřinský šíbr".
1973
Miloš úspěšně dokončuje základní školu a s Romanem se ještě nezná.Chtěl by sourozence,ale marně.Rodina má málo prostředků.
1974
Miloš je přeočkován proti tetanu a netuší,že za 21 let vydá splečně s Romanem první nahrávku.Očkování bolí a Miloš poznává,že v životě není nic zadarmo.
1975
Roman dokončuje základní vzdělaní ( rovněž úspěšně ) a o Milošovi neví zatím vůbec nic.Dostává První opravdické kopačky se špunty z Bardejova.
1976
Roman bourá na Petřinách na kole a v přívalu blolesti vůbec netuší,že přesně za 20 let,bude svírat ve své,nyní odřené dlani,první album Těžkýho Pokondra.
1980
Miloš prožívá první lásky,ale i první zklamání a začíná se orientovat na anglo-americkou hudební produkci.Navíc bez vědomí rodičů navštěvuje o víkendech nepovolenou burzu s nosiči a riskuje kriminál.
1982
Roman pravidelně navštěvuje vyhlášenou diskotéku Alfa,navazuje kontakt s pražskými diskžokeji a večery tráví poslechem nepovoleného rádia Luxebourg ( pod dekou ) a to ho formuje.
1985 - 1987
Roman i Forest Gump byli na vojně,leč s tím rozdílem,že Roman nebyl přijat naším prezidentem a protáhl si svůj pobyt za rebélii o 37 dní ( ostrých ) nelidského zacházení.
1989
V tomto neklidném revolučním sametovém pekle dochází k setkání obou osobností,které spojily dva důležité momenty.Názor na nové uspořádání jejich země v porevolučním kvasu a rozchod obou se svými přítelkyněmi. ( Dodnes toho expřítelkyně litují - pozdě )
1990
Chlapci chtějí být slavní,úspěšní a bohatí.Dostávají šanci v rádiu Bonton které se chopí s mladickou vervou a neutuchajícím elánem ( a skoro zadarmo - to už se NIKDY nebude opakovat ).
1991
Pod vlivem návštěvy londýnského centra a burzy spoluzakládají rádio City,kde vydrží pouze 3/4 roku,jelikož se objevují první intriky a závist.Všichni už tuší,že budou slavní.Úspěch ( i budoucí ) se u nás neodpouští.Stále ještě jezdí MHD.
1994
Začínají psát historii českého privátního rozhlasového vysílání nedostižnou a neopakovatelnou ranní šou Evropy 2.Zrodila se rádiová legenda.
1995
Hvězdy mají první zkušenosti s televizní obrazovkou a natáčí první písničku - Saša jede.Fenomenální úspěch CD singlu nenechává chladnými hudební vydavatelství.Přichází nabídka na uvádění Českých Grammy.Přijímají,aniž tuší...
1996
Jsou stále svobodní ( což je v jejich postavení neuvěřitelné ),vydávají první album Sbohem Tvá Máňa a zapisují se nesmazatelně do historie české televizní zábavy.Přetahují živý televizní přenos z Grammy o 25 minut a těžko vysvětlují fanouškům sportu že přišli o BBS.
1998
Český šoubyznys prožívá velkou krizi.Těžkej Pokondr bouří všechny mýty.Druhé album Víc než Gottzila bourá žebříčky prodejnosti,zlato,platina atd... a katapultuje dvojci zpívajících elegánů do hudebního vesmíru.
podzim 1999
Vychází dlouho očekávané a zároveň konkurencí nenáviděné třetí album Vypusťte Krakena!Šílící davy skoupily toto album po celé republice v takovém množství,že ani pirátské lisovny nestačily uspokojit poptávku po albu.
prosinec 1999
Jeden z podrazů před Vánoci je tady.Bývalá vydavatelská firma BMG vydává trucalbum Super Těžkej Pokondr.Obě star to zjišťují z televizní reklamy a Miloš požívá větší množství barbiturátu.Roman o ničem neví;je již druhý měsíc na ostrově Bora-Bora.
jaro 2000
Vychází multiplatinová edice alba Vypusťte Krakena! a oficiální žebříček prodeje v ČR hovoří jasně-nejprodávanější album roku 1999!Lucie,Lunetic,Nedvědi,Ilona,Karel a mnoho mnoho dalších odjíždějí na zdravotní dovolenou.
léto 2000
Roman se žení,Miloš testuje nové horské kolo,Milan Drobný ohlašuje comeback a kola pop-music se točí dál.
listopad 2000
Čtvrté album Ježek v peci je venku.Všichni opět šílí!To se dalo čekat.První milion kupujících najde v novém albu originální žlutý špendlík Vontů se zasazeným briliantem v hlavičce ( asi každé čtvrté CD ).
listopad 2001
Páté album Jéžišmarjá vychazí 19.listpadu a záhy se stává trojnásobně platinovým.Pokondři jakoby vedeni heslem "V nejlepším přestat" věší svoji pěveckou kariéru na hřebík a vrací se ke svým šoubyznysovým "kořenům" - k moderování a hudební dramaturgii ( v této době ) rodícího se Express rádia.
13.12.2001
Po vyprodaných sálech celé republiky zaplňují po strop mekku české pop-music-pražskou Lucernu.Přebírají další platinovou desku a Miloš si přímo na jevišti trhá meniskus...
leden - listopad 2003
Přes trvající vyhlášenou pauzu těleso občas koncertuje v zahraničí.Chicago,Dallas,Las Palmas,Alma Ata,Pezinok ,Carl Zeiss Jena.Během těchto cest přichází tvůrčí invence,chuť a hlavně touha po kumštu jako dřív...Zákonitě následuje studio,střižna a mastering.
18.11.2003
Den po bujarých oslavách vychází šesté album s názvem KUSS.Prosby desetitisíců fanoušků jsou vyslyšeny.
4.12.2003
Křest alba KUSS a naprosto neuvěřitelného multimediálního překvapení - DVD a VHS Tucatero...aneb po práci legraci.I největším škarohlídům je jasné,že konec roku je ve znamení Těžkýho Pokondra.
31.12.2003
Pokondři odlétají do Chicaga,podruhé vyprodávají prestižní Euroclub a se stovkami fanoušků slaví Silvestra přímo na jevišti.
14.11.2005
Vyšlo poslední studiové album s názvem "Safírový Jadel"
Zdroj:tady
Z vlastní zkušenosti rikám,že jejich písničky sou naprosto supeerr!!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 WeRuSh WeRuSh | E-mail | Web | 24. dubna 2007 v 20:10 | Reagovat

Ahooojec máš to tu pěknýý.. Fakt i supr barvičky ;-) ...

2 Julie Julie | 10. října 2007 v 21:11 | Reagovat

To je hezkýýý, s tim sis určitě dala dost práce, co?

3 Jaroslav Švíř Jaroslav Švíř | E-mail | 14. října 2007 v 16:03 | Reagovat

ahoj je to dobry ale cekal jsem to lepsi

4 Jaroslav Švíř Jaroslav Švíř | E-mail | 14. října 2007 v 18:25 | Reagovat

ted jsem si to precetl cele a rikam ze je to nejvetsi suprovina na zemekouli fakt jo

5 Kytka96 Kytka96 | E-mail | Web | 17. prosince 2007 v 20:57 | Reagovat

me se tento blog libi desneeeeee moc ten by vyhral vsechny souteze o nej blog tak se prihlas hlasky neshanej mi ti je sezeneme sami ;)

6 for Julie for Julie | 22. ledna 2008 v 19:38 | Reagovat

prej hodně práce,stačí si to zkopčit,ne?

7 w w | 28. dubna 2009 v 17:42 | Reagovat

ale to nehezkééééé......hodně práce to stálo...ale ne tebe.......[6]:

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama